XVI Dzień Godności Osoby z Niepełnosprawnością Intelektualną 🍀🏆🎶
 
Kolorowe lata 70 i zawody sportowe? Jak najbardziej! Wzięliśmy udział w niezapomnianej imprezie integracyjnej, podczas której przyjemność ducha połączyła się z ćwiczeniem ciała!
Dziękujemy STOWARZYSZENIU NA RZECZ OSÓB niepełno – SPRAWNYCH, działającemu przy Domu Pomocy Społecznej w Jezioranach za zaproszenie!

WYSTĘP Z OKAZJI 30 LAT PARAFII

Z okazji 30 lat salezjańskiej parafii pw. św. Jana Bosko na gdańskiej Oruni, nasza grupa teatralna „Kworce” miała zaszczyt wystąpić podczas zorganizowanego z tej okazji festynu. Przedstawienie „Marzenia” przypomniało o potędze kryjącej się w sile marzeń – zarówno tych dużych jak i małych – ponieważ wszystkie tak samo zasługują na uwagę. Serdecznie dziękujemy za zaproszenie, przepyszny poczęstunek i możliwość podziwiania niezapomnianych muzycznych występów.

KOLEJNY RAZ „BLIŻEJ SIEBIE”!

 
Aby uczcić tegoroczną imprezę „Bliżej Siebie” pod hasłem „Country”, spakowaliśmy nasz dobytek i wyruszyliśmy na Dziki Zachód! Na miejscu zjawiło się wielu cowbojów i cowgirlek:), typów z pod ciemnej i jasnej gwiazdy, oraz wodzowie i wodzówny indiańskich plemion! Znalazło się również kilka osób wyjętych z pod prawa, ale zachowywali się bardzo kulturalnie:)
Podczas festynu odbył się wernisaż prac oraz dokonaliśmy wręczenia nagród w XVI edycji Konkursu Plastycznego „Bliżej Siebie”, „Zdzisław Beksiński – dogonić Mistrza” . Występ naszego zespołu Grolle, wyścigi konne, poszukiwanie złota ukrytego w dawnych czasach przez jednego z Indiańskich wodzów, konkurs plastyczny „Bonanza”, przepyszne jedzenie – to tylko niektóre z atrakcji!
Serdecznie dziękujemy wszystkim Gościom za wspólną zabawę! Szczególnie Grupie Country Line Dance Orunia za porwanie całego Dzikiego Zachodu do tańca oraz lodziarni Mamma Mia za przepyszne lody. 🤠👨‍🎨
 

Rada Mieszkańców Domu Pomocy Społecznej „Orunia”
 
    Mamy zaszczyt ogłosić, iż powołaliśmy w Naszym Domu Radę Mieszkańców. Było to nie lada wyzwanie i duże przeżycie dla mieszkańców. Dokonano wyboru przedstawicieli grup, a na pierwszym spotkaniu powołanej Rady został wyłoniony Przewodniczący Rady Mieszkańców Domu Pomocy Społecznej „Orunia”. Na każdym etapie wsparcia mieszkańcom udzielała nasza psycholog, Pani Marta. Samorządowi życzymy, aby nowe wyzwania były przepełnione radością z realizacji zadań i pomysłów.

Przegląd Teatralny MIM STREET 2024
🎭🎭
    Kiedy się z kimś przyjaźnimy, często mamy wrażenie, że wiemy o nim wszystko, ale Sztuka i Przygoda to wyjątkowe przyjaciółki! Tym razem zaskoczyły nas, zabierając w niezwykłe miejsce! Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z tej przygody, podczas której wystąpiliśmy ze spektaklem „Książę i Róża”.
Z całego serca dziękujemy Specjalnemu Ośrodkowi Szkolno-Wychowawczemu nr 2 w Gdańsku, za możliwość wzięcia udziału w II Wojewódzkim Przeglądzie Teatralnym Mim Street 2024! 💚