Teatralny Kraków!

     Jak dobrze wiecie nasz zespół teatralny Kworce zdobył II miejsce w regionie, biorąc udział w 22. Ogólnopolskim Festiwalu Twórczości Teatralno-Muzycznej Osób Niepełnosprawnych Intelektualnie – ALBERTIANA 2022! Znacie nas – sztuka i przygoda to para, która zawsze nam towarzyszy☺ Namawiały, kusiły i w końcu przekonały – nie mogliśmy przepuścić oficjalnej gali wręczenia nagród w Krakowie! 

     Gala odbyła się 28.03. w jednym z najbardziej zapierających dech w piersi miejsc – Teatrze im. Juliusza Słowackiego, gdzie spędziliśmy czas przyglądając się prezentowanym występom:) Z radością stanęliśmy na podium odbierając wspaniałe(!) nagrody od Pani Anny Dymnej:) Zaliczyliśmy również nieplanowany występ jednego aktora! 

Oczywiście nie bylibyśmy sobą, gdybyśmy nie wykorzystali naszej trzydniowej wizyty w Krakowie, aby zwiedzić to magiczne miasto! Spacerowaliśmy starymi ulicami, podziwialiśmy architekturę, poznawaliśmy miejscowe legendy, zajadaliśmy się miejscowymi przysmakami (obwarzanki i nie tylko;), zobaczyliśmy Wawelski Zamek, gdzie stanęliśmy oko w oko z Wawelskim smokiem, który ostatecznie okazał się bardzo gościnny i kulturalny. Ostatniego dnia pragnienie przygód zaprowadziło nas w tajemnicze podziemia rynku… Byliśmy zachwyceni! Przed nami dni odpoczynku a potem… Przyjaciółki sztuka i przygoda nie pozwolą nam długo siedzieć z założonymi rękami! Z radością zabieramy się za kolejny spektakl! 

Witaj Wiosno! 💚

 

Już od pewnego czasu wiedzieliśmy, że nadchodzi! Doniósł nam o tym poranny śpiew ptaków, szeptały kwiaty budzące się do życia. Promienie słońca łaskotały przyjemnie, poganiając swym ciepłem.

I w końcu to zrobiliśmy! Z okazji powitania wiosny 21 marca zorganizowaliśmy wielkie ognisko! Urozmaiciliśmy je konkursami na najpiękniejszą wiosenną fryzurę, która powstała z darów przyrody i EkoMarzannę!

Pomagamy!!! 💙💛

Nasi Pracownicy zorganizowali zbiórkę produktów i pieniędzy na ich zakup, które zostały dostarczone Osobom poszkodowanym wojną na terenie Ukrainy. W akcję zaangażowali się Uczestnicy, Rodzice, Opiekunowie i Pracownicy. Z całego serca dziękujemy Wszystkim za zaangażowanie i okazane wsparcie. Sercem jesteśmy z Ukrainą! ❤️🙏🏻

 

GRAMY, WYGRYWAMY:)!

W dniu 9.02.2022r. odbył się II etap eliminacji regionalnych 22 Ogólnopolskiego Festiwalu Twórczości Teatralno-Muzycznej Osób Niepełnosprawnych Intelektualnie – ALBERTIANA 2022. 

Spektakl „Mały Książę i Róża” naszego zespołu teatralnego Kworce zajął…

II MIEJSCE! ☺☺

W grze scenicznej łączymy ciężką pracę z zabawą, tym bardziej bardzo się cieszymy, że zostaliśmy tak docenieni! Bądźcie na bieżąco, bo to nie koniec naszych sukcesów;)