Mikołajki

Podobno… gdzieś na świecie istnieją ludzie, którzy nie wierzą w Świętego Mikołaja. Może nie widzieli go na własne oczy (lub któregoś z jego wysłanników). Może zdarzyło się tak… że kiedyś pomylił do nich drogę? Nadzieja, którą nosimy w sercach, potrafi rozświetlić największy mrok…wskazać właściwą drogę, wśród tysięcy błędnych, splątanych…
Chcemy przywrócić tę nadzieję!
Mikołaj pojawił się u nas dość spodziewanie! Cały ranek wypatrywaliśmy go z okien i nasłuchiwaliśmy dźwięku dzwonków! I w końcu nadszedł! Obdarowani, szczęśliwi dziękujemy za wszystko: piękne prezenty a przede wszystkim za jego obecność!
Jeśli jeszcze do Was nie przyszedł…wierzcie głęboko! Z pewnością zawita również do Was!

ANDRZEJKI W MIEŚCIE ANIOŁÓW :)

 
“… Tańce, hulańce, swawola;
Ledwie karczmy nie rozwalą,
Ha, ha! Hi, hi! hejże! hola!”
Adam Mickiewicz “Pani Twardowska”
Śmiechu i radości było co niemiara, a Miasto Aniołów nie poniosło uszczerbków (zawsze bawimy się kulturalnie;)! Wytańczeni, rozradowani daliśmy czadu na parkiecie wywijając w rytmach klasyki i najnowszych hitów! Atrakcyjne zabawy, pyszny poczęstunek i najważniejsze… znajome twarze!
Andrzejkowo, magicznie… a może Anielsko (?:) naładowani pozytywną energią przynieśliśmy ją do Naszego Domu, aby dzielić się nią z Innymi.
Dziękujemy za WSPANIAŁĄ zabawę andrzejkową!
 

PRZEKRACZAMY GRANICĘ W GDAŃSKIM ARCHIPELAGU KULTURY

 
Magia, tajemnica, zaświaty i miłość wykraczająca poza ramy obserwowalnego świata… Tym wszystkim staraliśmy się Państwa uwieść, przekraczając granicę rzeczywistości podczas spotkania zorganizowanego w ramach projektu “Spotkanie ze sztuką” w Stacji Orunia Gdańskiego Archipelagu Kultury, podczas którego odbył się finisaż wystawy “Nawia” oraz spektakl teatru Kworce “Legenda o Annie i Jakubie”. Nawia… określenie słowiańskich zaświatów, duszy… jest zapowiedzią tego, co odnaleść możemy w jednej z najpiękniejszych gdańskich legend, w której gawędziarski ton na strofach poezji prowadzi Widza przez teatr cieni, zespolony muzyką z pantomimą i tańcem ku zakończeniu stanowiącemu jednocześnie początek… nowej opowieści.
Serdecznie gratulujemy Aktorom, oraz Autorom prac plastycznych: Pani Natalii Grochowskiej, Panu Waldemarowi Bichowskiemu, Panu Sebastianowi Gabryelskiemu oraz Panu Tadeuszowi Złochowi!
Z całego serca dziękujemy Organizatorom i Przybyłym gościom!

ŚWIĘTUJEMY KOLEJNE SUKCESY!

Mury Naszego Domu skrywają niejeden talent plastyczny… którymi pragniemy się pochwalić. W XX edycji Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego “Sztuka Osób Niepełnosprawnych” – “Świat za sto lat” organizowanego przez Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, spośród 77 nadesłanych prac wyłoniono zwycięzców, w których znaleźli się nasi reprezentanci! Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom i laureatom, w szczególności:
👏Panu Witoldowi Woźniakowi za zajęcie II miejsca w kategorii malarstwo i witraż;
👏Panu Grzegorzowi Tomaszewskiemu za zajęcie II miejsca w kategorii grafika i rysunek;
👏Panu Waldemarowi Bichowskiemu za otrzymanie wyróżnienia w kategorii grafika i rysunek.
Będziemy z całych sił trzymać za Was kciuki na ogólnopolskim etapie konkursu!