SPEŁNIAMY MARZENIA – POWRÓT DO PRZESZŁOŚCI

002

W dniach 12-13.07.2016 wraz z grupą wychowanków udaliśmy się na dwudniową wycieczkę do Miechucina koło Chmielna, malowniczo położonej wsi w samym sercu Szwajcarii Kaszubskiej. Głównym punktem wyjazdu były odwiedziny znajdującego się tam domu rodzinnego jednego z naszych podopiecznych.

Podróż przebiegła nam w komfortowych warunkach, z Gdańska do Kartuz udaliśmy się pociągiem ciągle pachnącej świeżością Pomorskiej Kolei Metropolitarnej, co dla chłopaków było ekscytującym przeżyciem.  Bezpośrednio na miejsce dojechaliśmy autobusem.

Ugoszczeni zostaliśmy przez rodzinę Szymona, a wolny czas wypełniły nam spacery po okolicy. Pobliskie lasy obfitowały w owoce runa leśnego, można było nazbierać  grzyby i jagody, maliny i poziomki. Szczególnie pięknym miejscem , w którym zawitaliśmy był rezerwat przyrody Łączki.

Wieczór spędziliśmy bawiąc się przy ognisku, a noc jak na prawdziwych turystów przystało – w śpiworach na stogu siana. Szymon szczęśliwy na kilka dni został w domu, a my z uśmiechami na twarzy, po śniadaniu pożegnaliśmy się i udaliśmy się w drogę powrotną.