Teatralny Kraków!

     Jak dobrze wiecie nasz zespół teatralny Kworce zdobył II miejsce w regionie, biorąc udział w 22. Ogólnopolskim Festiwalu Twórczości Teatralno-Muzycznej Osób Niepełnosprawnych Intelektualnie – ALBERTIANA 2022! Znacie nas – sztuka i przygoda to para, która zawsze nam towarzyszy☺ Namawiały, kusiły i w końcu przekonały – nie mogliśmy przepuścić oficjalnej gali wręczenia nagród w Krakowie! 

     Gala odbyła się 28.03. w jednym z najbardziej zapierających dech w piersi miejsc – Teatrze im. Juliusza Słowackiego, gdzie spędziliśmy czas przyglądając się prezentowanym występom:) Z radością stanęliśmy na podium odbierając wspaniałe(!) nagrody od Pani Anny Dymnej:) Zaliczyliśmy również nieplanowany występ jednego aktora! 

Oczywiście nie bylibyśmy sobą, gdybyśmy nie wykorzystali naszej trzydniowej wizyty w Krakowie, aby zwiedzić to magiczne miasto! Spacerowaliśmy starymi ulicami, podziwialiśmy architekturę, poznawaliśmy miejscowe legendy, zajadaliśmy się miejscowymi przysmakami (obwarzanki i nie tylko;), zobaczyliśmy Wawelski Zamek, gdzie stanęliśmy oko w oko z Wawelskim smokiem, który ostatecznie okazał się bardzo gościnny i kulturalny. Ostatniego dnia pragnienie przygód zaprowadziło nas w tajemnicze podziemia rynku… Byliśmy zachwyceni! Przed nami dni odpoczynku a potem… Przyjaciółki sztuka i przygoda nie pozwolą nam długo siedzieć z założonymi rękami! Z radością zabieramy się za kolejny spektakl!