RELACJA Z FESTYNU „MUZYCZNE WZGÓRZE PRZYJAŹNI”

01

   Już po raz jedenasty w dniu 17 września 2016r.  Dom Pomocy Społecznej w Gdańsku Oruni we współpracy z parafią Świętego Wojciecha i Szkołą Podstawową nr 40  zorganizował festyn integracyjny dla społeczności lokalnej. Tym razem festyn odbywał się  pod hasłem „Muzyczne Wzgórze Przyjaźni”.

   Wyjątkowa lokalna inicjatywa ma na celu integrację osób niepełnosprawnych, m.in. mieszkańców Domu Pomocy Społecznej w Gdańsku Oruni, oraz mieszkańców okolicznych dzielnic miasta, a w szczególności parafian z kościoła św. Wojciecha oraz uczniów i ich rodziców ze Szkoły Podstawowej nr 40.

     W czasie festynu zapewniono liczne atrakcje. Pracownicy i mieszkańcy DPS-u odpowiedzialni byli za zaplecze kulinarne. Były pyszne kiełbaski z grilla, hot-dogi, grochówka z kuchni polowej, leczo, mnóstwo domowych, słodkich wypieków, nie zabrakło tradycyjnego chleba ze smalcem i ogórkiem kiszonym. Odbyła się loteria fantowa, z takimi nagrodami jak: karty upominkowe do Empiku i  karnety do Aquaparku. Goście mogli również nabyć rękodzieła wykonane przez osoby niepełnosprawne oraz wziąć udział w aukcji obrazów namalowanych przez mieszkańców DPS-u.

   Dla najmłodszych przygotowano liczne atrakcje takie jak: zamek ZOO do skakania, lewitujące piłeczki, zdobienie mufinek, które potem można było zjeść i malowanie twarzy w najbardziej wymyślne wzory. Nieco starsi chętnie brali udział w konkursie plastycznym, również z nagrodami, oraz rozgrywkach piłki nożnej i konkursach sportowych. Dzięki uprzejmości zaprzyjaźnionej jednostki straży pożarnej mieliśmy okazję podziwiać pokaz sprawności prawdziwych strażaków. Odbył się również pokaz udzielania pierwszej pomocy, a chętni mogli zasiąść za kierownicą policyjnego radiowozu. Nie zapomniano także o młodzieży, która była zachwycona strzelaniem z paintballu, oczywiście do celu, jakim była wielokrotnie wymieniana tarcza.

   Część muzyczną imprezy uświetnił koncert zespołu Grolle, złożonego z osób niepełnosprawnych,  recital Bogdana Olszonowicza oraz występ Adriana Zasady i Tomasza Gusta.  Wszystkie występy zgromadzeni widzowie nagrodzili gorącymi brawami. Napięty harmonogram festynu nie pozwolił  na bisy, a szkoda ponieważ,  zostały przygotowane na wysokim poziomie artystycznym.

   W związku z tak miłym odbiorem naszej imprezy, dziękujemy wszystkim sponsorom, ludziom dobrej woli, przyjaciołom i współpracownikom! Jednocześnie zapraszamy za rok na XII edycję festynu integracyjnego!

02

Mieszkańcy i Pracownicy

Domu Pomocy Społecznej

w Gdańsku Oruni.