7 FESTIWAL AKCEPT

W dniach 19-21 maja w Gdańskim Archipelagu Kultury odbył się festiwal artystyczny Akcept. Organizatorami wydarzenia były Fundacja Rozwoju Integracji Społecznej „Akces” oraz Teatr GAK. Podczas trzech dni festiwalu na scenie zaprezentowały się grupy teatralne z Gdańska, Gdyni, Ostródy, Warszawy i Pruszcza Gdańskiego. Artyści zabrali widzów w niezwykłą podróż, pełną emocji, wrażeń i refleksji. W wydarzeniu wzięli udział także uczestnicy naszego Środowiskowego Domu Samopomocy oraz grupa teatralna Kworce.
Pierwszego dnia festiwalu udaliśmy się na przedstawienie pt. „Trzej Kosmonauci”, które opowiadało o wyprawie na Marsa. Spektakl zakończył się krótką dyskusją, podczas której widzowie mogli wyciągnąć wspólne wnioski i podzielić się przemyśleniami na temat morału płynącego ze sztuki.
Po południu tego samego dnia ponownie udaliśmy się do Archipelagu Kultury, gdzie mieliśmy przyjemność obejrzeć przedstawienia pt. „Czerwona łata” oraz „Opowieść o wielkim wstydzie”.
Po zakończeniu części artystycznej wszyscy uczestnicy festiwalu przenieśli się na gdańską Starówkę do Miasta Aniołów, gdzie atmosferę umilał koncert wokalistki Izabeli Laskowskiej.
Kolejny dzień festiwalu również dostarczył nam mnóstwo artystycznych doznań. Poza obejrzeniem spektakli pt. „Moja sprawa”, „Uhuru” i „Szatnia”, wzięliśmy także udział w wyjątkowym wernisażu wystawy plastycznej pt. ”Kopiując mistrza”.  W galerii mogliśmy podziwiać obrazy uczestników zajęć Środowiskowego Domu Samopomocy NOWINY, a także prace mieszkańców naszego Domu Pomocy Społecznej i uczestników Środowiskowego Domu Samopomocy.
Uczestnictwo w tym wyjątkowym wydarzeniu było dla wszystkich doskonałą okazją do spotkania w gronie przyjaciół, a także do wspólnego przeżywania całego wachlarza emocji płynących ze sztuki.

20160519_16053612534