PRZEGLĄD TEATRALNY MASSKA 2016

   maski

      7 listopada  mieszkańcy  naszego Domu i uczestnicy ŚDS wzięli udział w XV Przeglądzie Teatralnym „Masska” w Sopocie. Organizatorami przeglądu są  Stowarzyszenie Na Drodze Ekspresji, Teatr Na Plaży oraz Teatr Wybrzeże.

 „MASSKA” to otwarty projekt kulturalny, w którym udział biorą artyści niepełnosprawni i sprawni.

     W czasie  pierwszego dnia przeglądu mieliśmy okazję zobaczyć:  Grupę teatralną Przyjaciele z przedstawieniem „Słowa”,  Teatr Ubogich Relacji z przedstawieniem „On i Ona. Bajka bez morału”,  Grupę teatralną BIS z przedstawieniem „Co się zdarzyło w Schronisku pod Skałą” (wg L. Andriejewa),  Młodzieżową Akademię Teatralną z przedstawieniem „Romeo i Julia” (w czterech odsłonach), Teatr Ephata z przedstawieniem „Znaki czasu”, grupę teatralną Może Bolek  z przedstawieniem „Pożegnania”,  Teatr Euforion  z przedstawieniem „9 kochanek kawalera Dorna” (wg K. Makuszyńskiego) oraz  grupę muzyczno-teatralną „ A może…?”  z przedstawieniem „Szpieg”.

     Organizatorom dziękujemy za możliwość  wspólnego przeżywania przedstawień, które dostarczyły publiczności wiele radości, uśmiechu i wzruszeń oraz przyczyniły się do wymiany myśli i doświadczeń.