baza lokalowa

Placówka usytuowana jest na obrzeżach miasta. W jej „skład” wchodzą:

BUDYNEK GŁÓWNY

W trzykondygnacyjnym budynku głównym znajdują się:

– pomieszczenia administracji,
– gabinet pielęgniarski,
– pomieszczenie terapii zajęciowej,
– pomieszczenia rehabilitacji (sala gimnastyczna, pomieszczenie do hydromasażu, parafinownia)
– a przede wszystkim pięć oddziałów zamieszkiwanych przez wychowanków.

Na poziomie przyziemia zlokalizowany został oddział pierwszy przeznaczony dla 11 osób niesprawnych ruchowo. Powyżej usytuowane są 4 pozostałe oddziały. I tak na parterze znajduje się odział II i III. Oddział II zamieszkuje 14 osób, na oddziale III mieszka 16 wychowanków. Na pierwszym piętrze jest oddział IV i V. W każdym z nich mieszka 17 podopiecznych. Oddziały zamieszkiwane przez podopiecznych są dobrze wyposażone. Każdy pokój, sypialnia mają swój niepowtarzalny wystrój i charakter. Większość z nich wyposażona jest we własne meble i sprzęt mieszkańców. Pokoje dziennego pobytu (świetlice) posiadają kącik wypoczynkowy, wyposażone są w zabudowy, stół i komplet krzeseł oraz sprzęt RTV, sprzęt sportowy, zestawy gier i pomoce terapeutyczne. Jadalnia grupy dostosowana jest do potrzeb korzystających z niej mieszkańców. Jej wielkość oraz wyposażenie pozwala na swobodne spożywanie posiłków, także przez osoby niesprawne ruchowo. Niestety niemałym problemem jest ich ograniczona ilość. Spożywanie posiłków rotacyjnie na jednej jadalni przez dość liczne dwie grupy podopiecznych powoduje dyskomfort .

HOTEL

Umiejscowiony jest w pobliżu budynku głównego. Od roku 2007 w ośmiu pokojach dwuosobowych i dwóch trzyosobowych zamieszkuje 22 podopiecznych sprawnych ruchowo. .Przy każdym pokoju znajduje się łazienka. Do dyspozycji mieszkańcy mają jadalnię, kuchnię, pomieszczenia gospodarcze , które częściowo służą jako szatnia, a częściowo wykorzystywane są na przechowanie sprzętu gospodarczego mieszkańców.

CIEPLEWO

Dom w Cieplewie usytuowany jest wśród zieleni w dzielnicy domków jednorodzinnych. Jego 13 niepełnosprawnych intelektualnie mieszkańców zamieszkuje w dwu i trzyosobowych pokojach. Do swojej dyspozycji mają usytuowany na parterze domu pokój dzienny, dużą jadalnię i kuchnię, trzy toalety na poszczególnych piętrach, oraz pomieszczenia gospodarcze i piwnicę.

MIESZKANIE W GDAŃSKU WRZESZCZU

Mieszkanie w Gdańsku Wrzeszczu przy ul. Dzielnej położone jest w zabudowie szeregowej w spokojnej dzielnicy w centrum miasta z bardzo dobrą komunikacją miejską. Składa się z 2 pokoi jednoosobowych, salonu, łazienki, kuchni i przedpokoju. Obecnie zamieszkują ją dwaj podopieczni, którzy są zatrudnieni na terenie placówki . Ich ,,samodzielne życie „jest tylko w małej części wspierane przez opiekunów.

BUDYNEK PO SZKOLE ŻYCIA

Mieszczą się w nim trzy pracownie terapii zajęciowej, sala relaksacyjna, pomieszczenie muzykoterapii, kuchenka z jadalnią, dwie toalety i łazienka.